Duyuru

Kapat
No announcement yet.

Bir ögenin konumunu .php dosyalarında bulma ve değiştirme

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
new posts

• Bir ögenin konumunu .php dosyalarında bulma ve değiştirme

Merhaba arkadaşlar. Sorum tam olarak bir tema sorusu değil ama sanıyorum ki burası uygun bir yer.
    Joomla 3.4.3 güncellemesini, Basaline ücretsiz temasını ve JoomGallery bileşenini kullanıyorum. Sitede olmasını istemediğim bir öge var. Bunun yerini bulamadım.
    .............. adresindeki,
    "Tüm kategorilerdeki toplam fotoğraf: 33 ÜST 12: En Çok Oyalananlar - Son Eklenenler..." ögelerinin gözükmesini istemiyorum. Bunlar hem galerinin üstünde hem de galerinin altında yer alıyor.
    Ayrıca, en altta yer alan,
    "CSS Valid | XHTML Valid | Top | + | - | reset | RTL | LTR Copyright © Baseline 2015 All rights reserved. Custom Design by Youjoomla.com" yazısını da değiştirmek istiyorum. Bunun için ne yapabilirim?
    Bunun gibi bir ögenin yerini değiştirmek istersem kaynak .php dosyasına nasıl ulaşabilirim?
    Teşekkür ederim.

Son düzenleyen Uğur; 09-08-2015, 22:47. Sebep: Adres kaldırıldı.

joom gallery için ayarlarında footer header kısmında ne görüneceğini seçebiliyordunuz.

youjoomla içinse lisans alıp üreticisine sormanız gerekiyor. Copyright kaldırma ücrete tabidir

Yorum Gönder

Teşekkür ederim alican bilgilendirme için. Ancak tema free sürüm olduğu için support vermiyorlar. Joomgallery'de de
      "[FONT=Arial]ÜST 12:" ile başlayan ifadeleri kaldırmak mümkün olmadı yada ben beceremedim.

Bir de; resimlerin altındaki "Bu resmi forumda paylaş" ve "Bu resmi arkadaşına gönder" kutucuklarını da kaldırmak istiyorum fakat bunun ayarı yok sanırım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.[/FONT]
      Son düzenleyen onurairb; 10-08-2015, 09:36. Sebep: Yeni bir soru eklendi

Yorum Gönder

ne yazıkki o bileşeni kullanmıyoryum

ma components/com_joomgallery/templates /(ya da tmpl) / içerisinde galery gibi bir view olmalı. ordaki tmpl klasorlerinde arama yapabilirsin

Yorum Gönder

Dostum merhaba.
          Öyle tahmin ediyorum ki sen çözümü bulmuşsundur ama sonradan aynı sorunla karşılaşabilecekler için çözümünü yazayım.
          Bahsettiğin "Üst 12" ibaresi "Top 12" ibaresinin çevirisi olsa gerek. Bileşen/JoomGallery/Konfigrasyon Yönetimi bölümüne gir. Üst Listeler sekmesinden "Görüntülenme" (herhalde "Görüntüleme" demek istiyor) seçeneğini seç. Bahsettiğin yazı kalkmış oluyor.

Yorum Gönder

Çalışıyor...
          X