Duyuru

Kapat
No announcement yet.

Joomla Site Yavaşlığına Çözüm Önerileri

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
new posts

• Joomla Site Yavaşlığına Çözüm Önerileri

Merhabalar,
    Joomla tabanlı bir site kurdum fakat açılış ve sayfalar arası geçiş hızı ortalama 14sn-19sn arasında.
    Sadece ön sayfada değil, admin kısmıda aynı yavaşlıkta açılmakta.
    Gereksiz yada kullanılmayan modül, içerik vs. hepsini kaldırdımama; gzip aktif etmeme; tarayıcı önbelleklemeyi etkinleştirmeme rağmen bu kadar yavaşlık yaşamaktayım.

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

Google PageSpeed den siteyi analiz ettiğimde; Düzeltilmesi Gerekiyor:

kısmında 'sunucu yanıt süresini kısaltın' uyarısı veriyor. Sunucu firması normal diyor.
    Düzeltmeyi Düşünün:

kısmında aşağıdaki önerileri veriyor ama nasıl yapılacağını pek bilmiyorum. Oluşturmayı önleyen JavaScript ve CSS kodlarını ekranın üst kısmındaki içerikten kaldırın

Resimleri optimize edin

CSS'yi küçültün

JavaScript'i küçültün

HTML'yi küçültün

Sitenin hızını artırmak için neler yapılması gerekiyor önerilerinizi alabilir miyim?

Not: Site ana dizininde wordpress kurulu ve site gayet iyi çalışıyor. ve sunucu yanıt süresi uyarısını vermiyor. Benim Joomla alt bir dizine kurulu. Bununda etkisi olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler.

Neyaparsanız yapın, yazı ve resimler çoğaldıkça (veritabanı şiştikçe), yeni modül ve eklentiler yüklendikçe hız biraz düşer. Google önerilerine gelince: Siteniz ne kadar hızlanırsa hızlansın, her seferinde yeni önerilerle karşınıza çıkıyor. Her dediğini yaparsanız boş bir site ve her kullanıcıya fiber kablodan ADSL dağıtmanız gerekir... Bize verdiği puan mobilde 67 / 100, masa üstünde 78 / 100... Biz memnunuz. Menü, sayaç, JTNet yazarlar modülü vb. eklentileri kaldırsak hız artar ama site anlamsız hale gelebilir.
    Son düzenleyen dil-edebiyat; 17-04-2017, 02:55.

Yorum Gönder

Çalışıyor...
    X