Duyuru

Kapat
No announcement yet.

Localden Server'a joomla 3x taşıma problemi

Kapat
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
new posts

 • Localden Server'a joomla 3x taşıma problemi

  Merhaba arkadaşlar, merakımdan dolayı kendi çapımda bilgisayarımda appserver ile oluşturduğum localhostta çalışmalar yapıyorum. şimdi yapıtığım bir çalışmayı hostingime taşımak istiyorum ama yaklaşık 1 haftadır araştırma yapıyorum (resimli anlatım, video, vs) ne varsa baktım ama bırakın işlemi yapmayı bildiğim ne varsa karma çorman oldu yani şu an benim için uzaya roket göndermekle localserver'i taşımak arasında hiç fark kalmadı o derece karmaşık geliyor. konuyla alakalı olan dostlar şöyle baştan itibaren sade bir anlatımla konuyu bir izah edebilirse çok mutlu olurum. sevgiler.

 • #2
  1- www içindeki dosyalarını FTP programı ile (mesela FileZilla) kullanıcı adı ve şifren ile bağlandıktan sonra hosta public_html veya httpdocs klasörüne (hostun sistemi hangi klasörü kullanıyorsa) atacaksın.
  2- Localhosttan databasenin yedeğinin almalısın. Bu yedeği almak için phpMyadmin giriyoruz, Açılan sayfada kullandığımız database seçiyoruz. Database içinde üstteki menülerden Dışarı aktarı tıklıyoruz.Açılan sayfada en altta bulunan Git butonuna tıkladığımızda databaseyi sql olarak istediğimiz yere kayıt edebiliriz. Şimdi aldığımız database yedeğini hostta phpMyadmin girerek oluşturduğumuz database içe aktar seçeneğiyle içe aktraıyoruz.
  3- Son aşama olarak configuraton.php dosyasındaki public $host = ''; public $user = ''; public $password = ''; public $db = ''; satırları kendi host bilgileri ile değiştirmemiz gerekiyor. Değiştirdikten sonra hosta taşıma işlemimiz tamam oluyor.

  Yorum Gönder


  • #3
   Çok Teşekkür ederim..

   Yorum Gönder


   • #4
    akeeba ile de yapabilirsin

    Yorum Gönder

    Çalışıyor...
    X