Duyuru

Kapat
No announcement yet.

Joomla! 3.x Yönetim Paneli Şifresini Sıfırlama

Kapat
Bu başlık kapalıdır.
X
Bu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
new posts

• Joomla! 3.x Yönetim Paneli Şifresini Sıfırlama

Joomla! 3.x web sitenizin yönetim paneli (administrator) şifresini unuttuysanız, yapmanız gerekenler aşağıda sırlanmıştır. Bir kaç adımla Yönetim paneli şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
    • İlk başta, hosting firmasının sizlere vermiş olduğu panele giriş yapmalısınız. Bunlar; cPanel veya Plesk paneldir.
    • cPanel den giriş yapıyorsanız; phpMyAdmin bulup açın.
    • Plesk panelden giriş yapıyorsanız; Veritabanları / Veritabanı Adını (sitenizin veritabanı) / Webadmin 'e tıklayın.
    • Birden çok veritabanı açılmış sitelerde, veritabanı adını bilmeniz imkansız olabilir. Yapmanız gereken: FTP'den joomla kurulu dizine bağlanın ve configuration.php dosyasını açın. Aşağıdaki kod bulun ve içindeki veritabanı adıdır.
    HTML Kodu:
    public $db = 'veritabanı adı burada yazar';
    Şimdi panele geçelim açmış olduğumuz PhpMyAdmin panelde jos_users tablosunu bulalım.
    Resimlerdeki numaraları takip edin ve okuyun!

1- Karıştırmamak için seçin.
    2- Gözat 'a bir kere tıklayın.

Click image for larger version

Name:	joom.jpg
Views:	1
Size:	188.8 KB
ID:	211

3- Düzenle linkine tıklayın.

Name:	joom2.jpg
Size:	38.4 KB
ID:	212

4- password varchar(100): MD5 seçin.
    5- Bu alanda karışık rakamlı ve alfabetik uzunca bir şifreleme göreceksiniz! Silin ve yeni şifrenizi yazın. Örnekte, 1234567 verilmiş olup, siz istediğiniz bir şifreyi yazabilirsiniz. Şifrenizi not almayı unutmayın!
    6- Git düğmesine bir kere tıklayın.

Name:	joom3.jpg
Size:	78.7 KB
ID:	213

Bu işlemlerden sonra şifreniz belirlenmiştir. Joomla! yönetim panelinden artık giriş yapabilirsiniz.

Not: Joomla! yönetim paneline giriş yaptıktan sonra, tekrardan şifrenizi değiştirebilirsiniz. Joomla! 3.x Güvenliği ile ilgili makalemizi okumak için lütfen tıklayın.
Çalışıyor...
X