1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 21

Konu: Admin Panele Giriş Yapamamak

Kıdemli Joomlacı ugokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Admin Panele Giriş Yapamamak

[Bilmediği bileşenleri yükleyenler için bir ibret vesikasıdır] :tomato:

Dün akşam web sitemde başıma geldi bu sorun. Sitemde kimseye üyelik verdiğim yok Sadece kendim giriş yapabiliyorum. Site içerisinde kullanıcı adımı ve şifremi yazınca hesabım açılıyor ama aynı şifreyi admin panel için yapınca "Hatalı Giriş" yazısı çıkıyordu ve tekrar giriş formuna dönüyordu. Hareketlerinde bir farklılık vardı. Normalde bir msgbox çıkması lazımdı hata olduğunda. Ama msgbox çıkmadan direkt olarak login ekranına dönmesine şaşırmıştım.

Bir ara site kendisini kapattı. Hani admin panelde "Genel Yapılandırma" kısmında "Sistem Hata Mesajı" bölümündeki "Bu site geçici olarak uygun değildir. Lütfen sistem yöneticilerini uyarınız" mesajı var ya. İşte o mesaj çıktı ortaya. Veritabanı ile bağlantı kesilmiş gibi gözüktü. Cpanel'den kontrol ettim her şey normaldi. Subdomain'ime kadar her şey mevcuttu.

Biraz araştırma yapınca bazı Bileşen kurulumlarında güvensiz bir kaynaktan indirme yapıldıysa bu sorunun olabileceğini öğrendim. Çünkü iki gün önce Docman bileşenini kurmuştum. Sanırım güvenli bir yerden yüklemedim. MySQL üzerinden jos_users tablosuna girip hesabımın şifresini bile MD5 formatında elle değiştirdim. Sonra şuraya dikkat ettim:

Joomla Türkçe kurulu olmasına rağmen bana döndürdüğü hata mesajı ingilizce idi. Daha evvel bir kaç kez bilerek hatalı giriş yapıp ne olacak diye kontrol etmiştim. İngilizce bir cevap döndürmemişti. Bu durumdan kıllandım ve adres çubuğundaki parametreleri takip ettim. Şunu gördüm:

administrator/index.php?mosmsg=Invalid%20Session....

buradaki mosmsg parametresi index.php içerisinde daha önceden işleniyormuydu diye localimdeki dosyayla kontrol ettim. Sonra bu mosmsg'yi internette arattırdım ve bunun bir saldırı yöntemi olduğunu farkettim. Sanırım kurduğum bir güvensiz bileşen veya bu bileşen için bazı klasörlere verdiğim 777 chmod izni nedeniyle bir açık kapı bırakmışım ve birisi buradaki index.php içerisinde bunu yerleştirmiş. Admin panele girmeme izin vermiyordu.

Sonrasında çözüm olarak belirtilen şuradaki dosyayı indirip aşağıdaki dosyaları değiştirirsem çözüleceğini belirten bir yazıyla karşılaştım.

1) administrator/index.php
    2) includes/joomla.php

Bu dosyaların yedeklerini alarak yenilerini üzerlerine upload ettim. Sorun halloldu. Admin panele girip hemen Docman bileşenini kaldırdım. Sanırım güvensiz bir kaynaktan yüklediğim için bundan işkilendim. Normal Docman'ın bir sorun yaratacağını düşünmüyorum.

İşte böyleyken böyle. Acemi cumlacılara İbret Olsun :confused:

squallata
    Guest squallata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

joomlaya çok saldırı oluyor geçende benim sitemdede ilginç bir şey oldu bir anda 66 tane kullanıcı geldi bot kullanıcı ayrımı yaptığım için yeni bir arama motoru filan çıktı galiba onuda sistemime ekliyim diye session tabloma gittim bu tablodada değişiklik yapmıştım kullanıcıların o an hangi sayfada olduğu bilgisi ve ip bilgiside bulunuyor sayfa bilgilerine baktım aynı ipli kişi /administrator/components/.... ve /components/...... şeklinde değişik bileşen isimli sayfalar vardı ben hiçbir yerden bu tarz link vermedim zatende mantıksız verilmez ve ayrıca kullanmadığım bileşenlerde vardı tek kullandığım pollxt onu görünce hemen klasörüne gittim ama pollxt içinde aradığı dosya ismi benim pollxt içinde yoktu demekki senin dediğin gibi farklı bir yerden yükleme yapsam böyle bir dosya o klasörede yüklenecek bu anlattığın warez indirme yapanlara da ders olsun sonuçta başkasından çalıp size veren kişinin size iyilik yapma olasılığı nedir robinhood olma olasılığı ne ise o kadar

Üyeliği Durduruldu afare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

o multi boot olayı banwith saldırısı diye geçiyor...bi ara benimde başıma geldi günde bir kaç gb lık banwitinizi bile yiyebiliyorlar işin ilginç tarafı ipleri kontrol ettiğimde hepsi dünyanın dörtbir yanındaki üniversitelere ait çıkmasıydı.sürekli değişen ipler ile geldikleri için banlayamıyorsunuzda her gelen ip diğer iplere bildidiği için bi kaçgün sorun yaşamıştık..neyse sorunu data centerdan hallettiler ....diğer sorun nullenmiş scriptleri yada kaynağı belli olmayan scriptleri yüklerken sorunlar oluyor doğal olarak....

Yeni Joomlacı benimtarzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

haklısınız bilmeyenleri bilinclendirdiğiniz için tesekurler

Yeni Joomlacı fazlikarakus74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selam, Administrator kullanıcı adımı ve şifremi yazarak girdiğim sayfaya hatalı kullanıcı adı veya şifre uyarısı geliyor. oysa kullanıcı adımda ve şifremde herhangi bir hata yok. Ne yapabilirim? Yeni kullanıcı adı ve şifre almam mümkün mü?

Amatör Joomlacı NaRCoTiC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı fazlikarakus74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam, Administrator kullanıcı adımı ve şifremi yazarak girdiğim sayfaya hatalı kullanıcı adı veya şifre uyarısı geliyor. oysa kullanıcı adımda ve şifremde herhangi bir hata yok. Ne yapabilirim? Yeni kullanıcı adı ve şifre almam mümkün mü?
    site adresinin sonuna sunu ekle.
    index.php?option=com_user&view=reset sana mail gelecektir. o kodu sitende verilen linkte girip sifreni sifirlayabilirsin.

Sitemde 2 gundur benimde admin sifrem degisiyor bilmiyorum neden kaynaklaniyor. Su anda super administratoru normal kullanici yaptim. Yeni actigim baska bir kullanici adimida super administrator yaptim ne olur ne olmaz diye bakalim bunun sifreside degisecekmi.

Yeni Joomlacı hasan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ya arkadaşlar bnde de url de sürekli "/index.php?mosmsg=Hatalı%20Oturum" uyarısı alıyorum.ve bir türlü admin paneline giremiyorum.denilenleri yaptım belirtilen dosyaları deiştirdim ama yok yok olmuyor bir türlü.joomla sürümüm 1.0.15 tr.
    Lütfen acilen yardımcı olursanız çok sevinirim...

Üyeliği Durduruldu arjin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hocam ben de şuan yayınlanan joomla nın 1.0.x son sürümünü kullanıyorum... Heryer çok güzel ve hızlı ancak admin paneline girmeye çalışınca donma ve kod hatası apace.exe hatası geliyor anlamadım gitti?

Yeni Joomlacı arsenic9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ugokhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    [Bilmediği bileşenleri yükleyenler için bir ibret vesikasıdır] :tomato:

Dün akşam web sitemde başıma geldi bu sorun. Sitemde kimseye üyelik verdiğim yok Sadece kendim giriş yapabiliyorum. Site içerisinde kullanıcı adımı ve şifremi yazınca hesabım açılıyor ama aynı şifreyi admin panel için yapınca "Hatalı Giriş" yazısı çıkıyordu ve tekrar giriş formuna dönüyordu. Hareketlerinde bir farklılık vardı. Normalde bir msgbox çıkması lazımdı hata olduğunda. Ama msgbox çıkmadan direkt olarak login ekranına dönmesine şaşırmıştım.

Bir ara site kendisini kapattı. Hani admin panelde "Genel Yapılandırma" kısmında "Sistem Hata Mesajı" bölümündeki "Bu site geçici olarak uygun değildir. Lütfen sistem yöneticilerini uyarınız" mesajı var ya. İşte o mesaj çıktı ortaya. Veritabanı ile bağlantı kesilmiş gibi gözüktü. Cpanel'den kontrol ettim her şey normaldi. Subdomain'ime kadar her şey mevcuttu.

Biraz araştırma yapınca bazı Bileşen kurulumlarında güvensiz bir kaynaktan indirme yapıldıysa bu sorunun olabileceğini öğrendim. Çünkü iki gün önce Docman bileşenini kurmuştum. Sanırım güvenli bir yerden yüklemedim. MySQL üzerinden jos_users tablosuna girip hesabımın şifresini bile MD5 formatında elle değiştirdim. Sonra şuraya dikkat ettim:

Joomla Türkçe kurulu olmasına rağmen bana döndürdüğü hata mesajı ingilizce idi. Daha evvel bir kaç kez bilerek hatalı giriş yapıp ne olacak diye kontrol etmiştim. İngilizce bir cevap döndürmemişti. Bu durumdan kıllandım ve adres çubuğundaki parametreleri takip ettim. Şunu gördüm:

administrator/index.php?mosmsg=Invalid%20Session....

buradaki mosmsg parametresi index.php içerisinde daha önceden işleniyormuydu diye localimdeki dosyayla kontrol ettim. Sonra bu mosmsg'yi internette arattırdım ve bunun bir saldırı yöntemi olduğunu farkettim. Sanırım kurduğum bir güvensiz bileşen veya bu bileşen için bazı klasörlere verdiğim 777 chmod izni nedeniyle bir açık kapı bırakmışım ve birisi buradaki index.php içerisinde bunu yerleştirmiş. Admin panele girmeme izin vermiyordu.

Sonrasında çözüm olarak belirtilen bir dosyayı indirip aşağıdaki dosyaları değiştirirsem çözüleceğini belirten bir yazıyla karşılaştım.

1) administrator/index.php
    2) includes/joomla.php

Bu dosyaların yedeklerini alarak yenilerini üzerlerine upload ettim. Sorun halloldu. Admin panele girip hemen Docman bileşenini kaldırdım. Sanırım güvensiz bir kaynaktan yüklediğim için bundan işkilendim. Normal Docman'ın bir sorun yaratacağını düşünmüyorum.

İşte böyleyken böyle. Acemi cumlacılara İbret Olsun :confused:
    ÇÖZÜM OLARAK BELİRTİLEN DOSYA NE ARKADAŞIM?

Üyeliği Durduruldu gulcann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Admin Panele Giriş Yapamamak baslıklı yazılar belki işine yarar diye

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)